Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Belediye önünde ballı eylem

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Belediye önünde ballı eylem

  Belediye önüne bal dökerek zabıtaları protesto etti. Gözaltına almaya çalışan polislerin üniforması da balla kaplandı.ŞANLIURFA'da, seyyar satıcı Mukadder Doğan, belediye önüne bal dökerek zabıtaları protesto etti. Doğan'ı gözaltına almaya çalışan polislerin de üniforması balla kaplandı.Kentte denetim yapan zabıta ekipleri, caddede kovayla bal satan 32 yaşındaki Mukadder Doğan'ın satış yapmasına izin vermedi.
  Ankara'dan getirdiği balın kilosunu 20 liradan satmaya çalışan Doğan, zabıtanın tutumunu protesto etmek için alkol alarak Şanlıurfa Belediyesi önüne geldi. Elindeki 3 kova balı belediye önüne döküp yere yatan Doğan, "Ben buraya hırsızlık yapmaya gelmedim. Sanki esrar satıyorum gibi zabıtalar sürekli ballarıma el koyuyorlar" dedi.
  Çevrede toplanan meraklı kişilerin gözleri önünde eylem yapan Mukadder Doğan için belediye yetkilileri polise ihbarda bulundu.
  Seyyar satıcıyı gözaltına almaya gelen polisler, bir süre Doğan'ı eyleminden vazgeçirmeye çalışmak için dil döktü.
  Eylemi sürdüren Doğan, gözaltına alındı. Bu sırada gözaltı işlemini yapan polis memurlarının üniformaları da balla kaplandı.
  Polis aracına güçlükle bindirilen Doğan, Sarayönü Polis Merkezi'ne götürülürken, üstü başı bal olan polis memurları ise üniformalarını temizlemeye çalıştı.
Hazırlanıyor...
X