Duyuru

Collapse

Devamını görüntüle
See less

Altını Islatma, idrar kaçırma, Altına Kaçırma, idrar tutamama, inkontinans, incontinence

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Altını Islatma, idrar kaçırma, Altına Kaçırma, idrar tutamama, inkontinans, incontinence

  Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

 • #2
  idrar tutamama, incontinence, idrar kaçırma erkeklerde idrar tutamama çocuklarda idr
  İdrar tutamama, incontinence

  İdrar tutamama, şayet kişi istemediği halde idrarını kaçırırsa buna idrar tutamama denir. Kişi yaşlandıkca idrar kaçırma zafiyetide o oranda büyür. Yaşlı kadınlarda idrar tutamama yaşlı erkeklere göre daha çok görülür, çünkü kadınlarda idrar yolları erkeklere göre oldukca kısadır.

  Kadınlarda görülen idrar tutamamanın sebepleri!
  1-) Mesane zafiyeti nedeniyle idrar kaçırma
  2-) Menopoz devresinde görülen hormon anaomalikleri nedeniyle mesane ve çevresinde kas ve dokularda gevşeme olur ve idrar kaçırır.
  3-) Sürekli stresli bayanlarda sinirsel zafiyet nedeniyle aradokularda zafiyet görülür ve bu idrar kaçırmaya sebep olur.

  4-) Ayrıca şişmanlık ve kabızlık nedeniyle mesane kasları sürekli baskı altında kalır ve buda mesane kaslarını gevşetir ve buda idrar kaçırmaya neden olur.

  5-) İdrar yolları enfeksiyonu mesane zafiyetine sebep olur.
  6-) Mesaneye yakın yörede yapılan amaliyatlar mesane zafiyetine sebep olurve buda idrar kaçırmaya sebep olur.

  Ne napılabilir?
  1-) Karın altındaki kasları güclendirmek için jimnastik yapılır.
  2-) Menopoz nedeniyle ortaya çıkan idrar kaçırması tedavi edilmelidir.
  3-) Mesane kaslarındaki zafiyeti önlemek için doğal ilaçlar kulanılır.
  4-) Kadınların uygun pet kulanmaları gerekir.
  5-) Kas zafiyetini güçlendirmek için uygun yerlere iğne ile kolajen yapılır.
  6-) Amaliyat gerekli ise uygun yerlerde ufak amaliyatlar yapılır.
  7-) Kadınlarda mesane zafiyeti genelikle enfeksiyon nedeniyle olur, çünkü idrar yollarının çok kısa olması nedeniyle defi-hacetin (dışkı ) sadece tuvalet kağıdı ile silinmesi yetmez aynı zamanda suyla iyice yıkamak, yani taharetlenmek gerekir. Aksi halde bakteriler bu kısa yoldan bütün idrar yollarının iltihaplanmasına sebep olur.

  B-) Mesane hasaslaşması nedeniyle idrar tutamama:
  Bir çok faktör mesane kaslarının aşırı duyarlı olamsına neden olabilir. Bunların başında sık sık tuvalette gitme (polakiuri), geçeleri sık sık idrar yapmak için kalkmak zorunda olma (niktüri), aşırı idrar yapmak zorlanma gibi sebepler mesayiyi tahrişeder ve aşırı duyarlı yapar. Bunların hariçinde idrar yolları iltihaplanması, kronik idrar yolları iltihaplanması, mesane taş, kum ve urlarıda mesaniyi zayıflatır.

  C-) Erkeklerde görülen idrar kaçırma:
  Burada ana sebep genelikle prostat büyümesi nedeniyle ortaya çıkar. Prostat büyürse prostat içinden geçen geçen idrar kordonu sıkışır ve idrar dışarı atılamaz. Bu aşırı miktardaki idrar sürekli mesane kaslarını zorlaması nedeniyle mesane zafiyeti ortaya çıkar. Bu nedenle özelikle prostat büyümesinin tedavi edilmesi gerekir.

  D-) Refleks nedeniyle idrar tutamama:
  Burada rahatsızlığa kaza sonucu beyin ve omuriliğin zedelenmesi nedeniyle mesane kasının konturol edilememesi nedeniyle idrar tutamama görülür, çünkü mesane kaslarını konturoleden sinirler devre dışı kalır.

  E-) Tedavi:
  Üroloji doktorlarının idrar tutmamanın sebeplerinin teşhisinden sonra uygun tedaviler uygulanır. Mesane kaslarının zafiyeti nedeniyle ortaya çıkan idrar kaçırmaya karşı incir kaktüsü preparatları en uygun olanıdır. Enfeksiyonun sebep olduğu idrar kaçırmasına karşı altınbaşakotu-, ısırganotu-, huşyaprağı-, ve ortosifon preparatları en uygundur. Kadınlardaki menopoz devresinde görülen hormon denğesizlikleri nedeniyle ortaya çıkan idrar kaçırmaya hayıt- ve kadınkökü preparatları kulanılır. Prostat büyümesi nedeniyle ortaya çıkan idrar kaçırmaya meraotu-, ısırganotu- ve sabal meyvesi preparatları kulanılır. Beyin ve omurilikteki zedelenmeler nedeniyle ortaya çıkıyorsa buna karşı kılıçotu preparatları iyi gelir. Ayrıca genel olarak idrar kaçırmaya karşı Gökçek İksiri, Gökçek Tonik veya ZYEkulanılır.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.  hatice32 Nickli öğeden Alıntı
  Ben üç kız annesiyim büyük kızım ve Kızım Aylin 8 yaşın da astım sürekli hastalınıyor ve nöbetler geçiriyordu. İbrahim beye durumu anlatık Gökçek İksir verin ve de bronşit çayı içsin dedi. Söylediklerine takriben 5-6 hafta uyguladık o günden beri kızmımda astım nöbetleri görülmez oldu. İbrahim beye Gökçek İksir nasıl oluyor da astımı önlüyor dedim. O da bronşları temizliyor ve vücudu arıtıyor özeliklede bağırsak florasını optimum seviyeye getiriyor dedi. Doğrusu bek anlamadım am benim için önemli olan kızımın iyi olması.

  hatice32 Nickli öğeden Alıntı

  Küçük kızım Zehra bir yaşında ve hiçbir şey yemiyor ve bu nedenle halsiz ve dermansız. İbrahim bey Gökçek İksiri ve iştahszılık çayı tavsiye etti. Kulandık çocuğun durumu bir ay içinde düzeldi. Hamdolsun kızımın iştahı çok iyi artık daha güçlü ve dayanıklı.

  Ortancı kızım Nur Sema 6 yaşında ve çocuk altına kaçırıyordu. İbrahim abi Gökçek İksir ve idrar tutamama çayı diye bir çay hazırlayıp verdi. Çayı ve iksiri kulandıktan 4-5 hafta sonra Nur Sema artık altına kaçırmaz oldu.
  Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

  Yorum yap


  • #3
   Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

   Yorum yap


   • #4
    arzu79 Nickli öğeden Alıntı
    Sayın Gökçek iyi akşamlar
    5 yaşında bir oğlum var.2,5 yaşında çişini söylemeyi öğrendi.gece ve gündüz sıkıntımız yoktu kaçırmıyordu.3 yaşından sonra gece ve gündüz kaçırmalar başladı.gece kaçırmasını çok dert etmiyorum çünkü ailesel bir olay ancak gündüzleri her çamaşırına mutlaka kaçırıyor. Bazen bazende tamamen yapıyor.Çok üzülüyorum acaba neden olurki?Kaçırmasın diye sürekli wc ye götürüyorum çok fazla çiş yapıyor.Detaylı olarak anlatıp yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler
    Cranberry Forte, Ayı Üzümü Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Böbrek çayı ve İdrar Tutamama Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Artı o, bu, şu diyet değil Peygamber Diyetine göre beslenmek gerekir.Peygamber Diyetinde kişi de 1 gram yağlanma olmaz çünkü bünyemiz yağları yakıcı leptin salgılar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
    Bitkisel Tedavi - İbrahim Gökçek Ürünleri Resmi Satış Sitesidir.

    Yorum yap

    Hazırlanıyor...
    X